معرفی چیپ جدید کم مصرف NFC کوالکام، جهشی در مصرف بهینه باتری

کوالکام امروز چیپ جدید QCA1990 خود را رونمایی کرد. این محصول یک چیپ NFC کم مصرف و ارزان قیمت است که توانسته عنوان کوچکترین SoC کم مصرف دنیا را از آن خود کند. این چیپ NFC تقریبا ۵۰ درصد از رقبای اش کوچکتر است و موفق شده انتقادهای فراوان از مصرف باتری زیاد تکنولوژی فعلی NFC را تا حد فراوانی پاسخگو باشد. این چیپ قرار است از فصل اول ۲۰۱۳ وارد بازار گردد.

QCA1990 به صورت مجتمع و یکپارچه با اسنپ دراگون S4 عرضه خواهد شد و هنگامی که با چیپ بلوتوث/وای فای WCN3680 هم همراه شود، نتیجه آن تجربه کاربری یکپارچه و بدون نقصی خواهد بود. جالب تر اینکه چیپ QCA1990 از آنتن هایی ۸ برابر کوچکتر از استاندارد فعلی پشتیبانی می کند.

چنین محصولی چه اثری بر مصرف کننده نهایی خواهد داشت؟ اگر چه NFC کم کم تبدیل به تکنولوژی همه گیر و الزامی برای هر گجتی می شود، اما هنوز برخی از گجت های پرطرفدار به دلیل مصرف بالای باتری، از آن چشم پوشی کرده اند و برخی هم حتی بلوتوث ۴٫۰ را از آن کاربردی تر و پایدارتر می دانند. چیپ جدید کوالکام می تواند پایانی بر این نظریات و بهانه جویی ها و قدمی رو به جلو و در جهت مناسب باشد.

منبع :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>